میوه های استوایی مالزی

بهترین میوه های محلی مالزی کوالالامپور

میوه های استوایی کوالالامپور مالزی

میوه های مالزی فوق العاده متونع اند، هم میوه های منحصر به خود مالزی و هم میوه های وارداتی به طوریکه به عنوان میان وعده غذایی سرو می شوند. در سوپرمارکت ها به وفور میوه های مالزیایی را خواهید یافت اما اگر به دنبال قیمت ارزان تر و یا کیفیت بهتر می باشید طبیعتا سراغ منبع اصلی رفتن بهترین گزینه است که کشاورزان منطقه نیز این را بخوبی می دانند. به همین سبب گهگاه چرخهای چوبی موقتی را می بینید که در کنار جاده و بزرگراه ها به ویژه نزدیک کامپونگ [Kampong] مشغول فروش محصولات خود هستند.

میوه های استوایی موجود در این لیست در تمام طول سال در اکثر سوپرمارکت ها در دسترس هستند، اما برخی هم میوه های فصلی هستند. برای مثال، دریان در فصول با آب و هوای خشک به آسانی یافت می شود، از دسامبر تا ژانویه و از ژوئن تا سپتامبر، که البته در این فصول میوه های متونع بسیاری در دسترس می باشند. این مقاله را بخوانید تا در مورد میوه های استوایی مالزی بیشتر بدانید.

بیشتر بخوانید
| ۱
دریان [Durian]

دریان[Durain] توسط بومیان مالزی به نام "پادشاه میوه ها" نیز نامیده می شود که با همان نگاه اول به پوست سخت و خاردار سبزرنگ آن متوجه می شوید چرا چنین نامی به آن داده اند. البته پوست این میوه بوی بسیار بدی از خود منتشر می کند و در واقع بسیاری از توریست ها با دیدن پوست خاردار و درهم و برهم آن از خوردنش منصرف می شوند. اما با بریدن پوسته ضخیم و سخت و محکم آن دانه های قهوه ای – طلایی درشت دریان را درون پوششی آبدار و خامه ای می بینید که بسیار شیرین است.

| ۲
منگوستین [Mangosteen]

همانطور که دریان به عنوان شاه میوه ی کوالالامپور شناخته می شود، منگوستین [Mangosteen] ملکه و همسر آن می باشد. این میوه به سه بخش مجزا تفکیک می شود: پوسته ی صاف، سخت و ضخیم آن که بنفش سلطنتی غلیظ است و پوست کندن آن راحت است. درست در زیر این پوسته، میوه ای سفید می باشد که شیرین، آبدار و گاهی کمی ترش مزه است. پشت میوه دانه های بسیار ریزتری هستند که ارزش غذایی بسیار فراوانی دارند نظیر محتوای آنتی اکسیدانی بسیار قوی، ویتامین C تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، و حتی خواص ضد التهابی.

| ۳
رامبوتان [Rambutan]

میوه ی مودار رامبوتان[Rambutan] در نگاه اول بسیار عجیب و غریب به نظر می رسد. میوه ای گرد با اندازه ای متوسط و به رنگ قرمز روشن، با رشته های ضخیم قرمزو سبز در سرتاسر میوه، که پوست کندن آن بسیار آسان است و درون آن میوه ای سفید، شیرین و آبدار می باشد. ابتدا برای پوست کندن آن کمی مهارت لازم است که پیشنهاد می کنیم با ناخن هایتان این کار را کنید، با پوست کندن میوه از گوشت شیرین همچون عسل میوه لذت ببرید.

| ۴
لانگست [Langsat]

میوه طلایی – زرد رنگ لانگست [Langsat] که محصول پنین سولار مالزی [Peninsular] می باشد، میوه ای کوچک و گرد با قطری در حدود دو تا پنج سانتیمتر می باشد که پوسته ای نازک به ضخامت کاغذ دارد. زیر این پوسته، گوشت شفاف و فیبری میوه می باشد که بسیار شیرین است و به پنج قسمت تقسیم می شود. دانه های آن بسیار تلخ می باشند پس مراقب باشید آن ها را نخورید. بافت میوه کمی چسبناک است و گاهی یک لایه ژله ای چسبناک روی زبان حس می کنید، به هرحال این میوه دوستداشتنی طعمی فراموش نشدنی دارد.

| ۵
سمپداک [Cempedak]

میوه سمپداک [Cempedal]مشابه میوه جکفروت می باشد که پوسته بیرونی آن شبیه پوسته سبزرنگ دریان به جز خارهای ضخیم آن می باشد. پس از آن که پوسته بیرونی را از وسط نصف کردید محتوی داخل آن میوه ای نارنجی طلایی می باشد که می توان آن را خام و یا پخته میل کرد. محلی ها تکه های خرد شده از این میوه را به آرد آغشته کرده و درون روغن سرخ می کنند که در نتیجه یک چایی ترد برای زمان استراحت خواهند داشت، همچنین دانه های آن را بو داده و میل می کنند.

| ۶
گواوا [Guava] ( جامبو باتو Jambu Batu )

میوه ی گواوا [Guava] به رنگ سبز روشن می باشد که به سبب بافت سخت و طعم آبدار و نمکین خود بسیار محبوب است. محلی ها طعم ها ترش و شیرین را دوست دارند. این میوه را جامبو باتو [Jambu bato] نیز می نامند. می توان گواوا را با پوست خورد که طعم آن کمی تلخ می باشد، و یا آن را پوست کند و میوه شیرین و آبدارش را میل کرد.

| ۷
سیب رز [Rose Apple] ( جامبو مرا Jambu Merah )

اغلب سیب رز را با خواهرش یعنی گواوا اشتباه میگیرند، سیب رز میوه ای است که تشنگی را رفع می کند و معمولا محلی ها آن را با آسام بوی شیرین می کنند. بافت ترد و درشت سیب رز ظاهری شبیه گلابی دارد، و طعم نمکین این میوه سبب شده است بسیاری از غرفه ها و دکه ها از این میوه درکنار میوه سالادی معروف محلی یعنی روجاک بوآه [RojakBuah] استفاده کنند.

| ۸
پاپایا [Papaya] ( بتیک Betik )

اگرچه این میوه برای مناطق گرمسیری آمریکاست، اما واردات این محصول به مالزی موجب شکوفا شدن آن شده است زیرا شرایط آب و هوا و خاک برای رشد آن مناسب است. این میوه به رنگ نارنجی است و بافتی نرم دارد که گوشت آن آبدار و شیرین می باشد.

| ۹
میوه ستاره [Starfruit] ( بلیمبینگ Belimbing )

هنگامی که میوه ستاره [Starfruit] را برش عرضی بزنید هر تیکه از آن شبیه ستاره می باشد، به همین جهت آن را استارفروت می نامند. استارفروت بومی مالزی می باشد، که دو مدل متفاوت دارد : نوع اول سبز روشن است که طعمی شور دارد، اما نوع دوم زرد کمرنگ است که طعمی شیرین دارد. بافت ترد استار فروت فشار خون را پایین می آورد.

| ۱۰
هندوانه [Watermelon] ( تمبیکای Tembikai )

هندوانه [Watermelon] میوه ای آفریقایی است که در مالزی بسیار محبوب می باشد، زیرا گوشت قرمز آن خاصیت رفع تشنگی فوق العاده ای دارد. میوه ای بزرگ و گرد با پوسته ای سبز رنگ که در مالزی آب هنداونه را در کافی شاپ ها با یخ سرو می کنند .

| ۱۱
جک فروت [Jackfruit] ( نانگا Nangka )

جک فروت [Jackfruit] ظاهری شبیه سمپداک دارد و کمی از آن بزرگ تر است، و در تمام طول سال یافت می شود. در مالایی به آن نانگا Nangka می گویند، و درست همانند سمپداک می توان آن را خام یا پخته میل نمود، اگرچه گوشت زرد طلایی رنگ آن به شیرینی سمپداک نیست.

| ۱۲
توت فرنگی [Strawberry]

توت فرنگی [Strawberry] در تمام سرتاسر جهان به خوبی رشد می کنند و در سوپرمارکت های مالزی نیز به وفور یافت می شوند که دو نوع متفاوت دارند : یک نوع گران تر آن که وارداتی است و کیفیت به مراتب بالاتری دارد طعمی شیرین تر و بافت نرم تری دارد. توت فرنگی هایی که محصول ارتفاعات کامرون [Cameron Highlands] مالزی می باشند لایه بیرونی کمی سفت تر و طعمی کمی ترش تر دارند. هر دو طعم توت فرنگی ها بسیار لذیذ و دوست داشتنی هستند.

| ۱۳
منگو (انبه) [Mango]

منگو [Mango] بومی مناطق جنوب شرقی آسیا می باشد. منگو میوه ای آبدار با طعمی بسیار شیرین است که رنگ آن از زرد روشن تا نارنجی طلایی متغیر است. هرچه رنگ آن تیره تر باشد میوه آن شیرین تر است. سوپرمارکت های مالزی گونه های مختلف این میوه را برای فروش دارند که مدل های وارداتی از چین و هند با طعمی به مراتب بهتر گران تر می باشند.

| ۱۴
آناناس [Pineapple] ( ناناس Nanas )

آناناس [Pineapple] میوه ای بسیار مشهور و دوست داشتنی می باشد که می توان آن را به صورت خام، کباب شده، خرد شده با سالاد، به صورت آبمیوه، و یا چاشنی وعده های غذایی سرو کرد. آناناس با خواص درمانی فراوانش و سرشار از ویتامین C آهن و ویتامین A، محبوبیت بالایی در بین مردم مالزی دارد. زیر پوسته سبزرنگ و کشیده ی آناناس، گوشت میوه ی آن کمی سخت ولی شیرین است و از آنجایی که کمی طعم تند نیز دارد باید میوه را به طور عمود برش داد زیرا محتوای اسیدی رنگدانه های کوچ سیاه بر روی گوشت میوه باعث تحریک زبان می شود.

| ۱۵
ساپودیلا [Sapodilla] ( سیکو Ciku )

ساپودیلا [Sapodilla] میوه ای وارداتی به مالزی می باشد که اندازه کوچک و رنگی قهوه ای دارد و خز های ریزی بر روی پوسته خارجی آن که راحت هم جدا می شود، قرار دارد. این میوه را در برخی سوپرمارکت های مالزی پیدا خواهید کرد اما اکثر بازار روزها و یا بازارهای شبانه میوه فروشانی برای فروش این محصول دارند. ساپودیلا با ظاهری شبیه انجیر، میوه ای شیرین و آبدار می باشد.

Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

رستورانهای کی اف سی در کوالالامپور

هم اکنون بیش از ۶۰۰ شعبه رستوران های KFC در سراسر مالزی مرغ خوش طعم مالزیایی را ...
بیشتر بدانید

رستوران های ایرانی در کوالالامپور

هر چقدر هم که هیجان تجربه خوردن غذاهای محلی و بومی مالزی را در سر داشته باشید، نمی توانید از خوردن غذاهای اصیل ایرانی صرف نظر کنید
بیشتر بدانید

بوکیت بینتانگ

این منطقه بسیار معروف است زیرا وقتی که قصد خرید داشته باشید برای هر نوع سلیقه و بودجه ای آماده پذیرایی است. شما خواهید
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...