محله چینی های کوالالامپور مالزی

منطقه ی فرهنگ، میراث و تاریخ شرق آسیا در کوالالامپور

در قلب کوالالامپور منطقه ای است که هیچگاه آرام نمی گیرد، و بسیار رنگارنگ تر و شلوغ تر از همسایه های بزرگتر و فریبنده تر خود یعنی بوکیت بینتانگ [Bukit Bintang]و کی ال سی سی[KLCC] می باشد. محله چینی ها [China Town] کوالالامپور مالزی که در خیابان پتالینگ [Petaling]واقع شده است، با عنوان چی چِئونگ کای [Chee Cheong Kai] به معنی خیابان کارخانه نشاسته نیز شناخته می شود که این نام اشاره به ریشه ی این محل یعنی منطقه تولید نشاسته کاساو دارد. بدون شک محله چینی ها که غرق در فرهنگ و میراث و تاریخ آسیای شرقی است یکی از معروف ترین مناطق گردشگری و توریستی کوالالامپور مالزی می باشد.

محله چینی ها بهشتی شناخته شده برای جویندگان اجناس ارزان قیمت نیز می باشد، جایی که در آن هر نوع کالایی را می توانید پیدا کنید، از گیاهان دارویی چینی گرفته تا اجناس بدلی و تقلبی. در طول شب، قسمت اصلی بازار این منطقه یعنی خیابان پتالینگ به یک بازار شبانه سرزنده و پر جنب و جوش تبدیل می شود، خیابانی که با صدها غرفه پر می شود و در آن هر نوع غذایی به قیمت بسیار ارزان ارائه می شود.

بیشتر بخوانیدجاذبه های توریستی محله چینی های کوالالامپور

شاید مهمترین جاذبه توریستی محله چینی ها، غرفه های ردیف در ردیفی باشد که همه نوع کالایی از خوراکی تا پوشاک را با قیمت های ارزان و قابل چانه زنی می فروشند. اما اگر کمی بیشتر نگاه کنید درمیابید که جاذبه های توریستی محله چینی ها چیزی بیشتر از کالاهای برندهای تقلبی می باشد.

در گوشه و کنار این بهشت خرید و چانه زنی، معبدهایی وجود دارد که بیش از یک قرن قدمت دارند. معبد سری ماها ماریامان [Sri Maha Mariamman] در سال 1873 احداث گردید که قدیمی ترین و خوش ساخت ترین معبد هندو در مالزی می باشد. درحالیکه معبد های چان سی شو یوئِن [Chan See Shu Yuen] و کوان تی [Kuan Ti] نمونه های خوبی از معماری شرقی با محوطه باز، عمارت متقارن و سقف های زینتی می باشند.

رستوران های محله چینی ها در کوالالامپور مالزی

محله چینی ها عملا پر است از رستوران های چینی و دستفروشان و دکه های کنار خیابانی که هر نوع غذایی را می فروشند، از کلوچه های چینی بخار پز شده گرفته تا غذاهای دریایی. تقریبا به هر سمت و سویی که چشم بیاندازید رستورانی چینی را خواهید دید که عطر و بوی خوش غذا از آشپزخانه اش به مشامتان می خورد و شما را وسوسه می کند که وارد شده و طعم غذا را بچشید.

اما این همه ی داستان نیست، بسیار غذاها و خوارکی های خوشمزه دیگری را خواهید یافت که مختص همین محله چینی ها می باشد و در هیچ جای دیگر از شهر پیدا نخواهید کرد. ویژگی عالی دیگر این محله آن است که همه این اغذیه فروشی ها و رستوران ها تا دیر وقت و حتی تا نزدیکای صبح نیز باز هستند.

شب های محله چینی ها در کوالالامپور مالزی

شب زنده داری در محله چینی های کوالالامپور به سبک مردمان همان منطقه است. شب های آن ها باکافه ها و بارها و ... و با موزیک و نوشیدنی و تفریحات مهیج نیست، بلکه نوری است رقصنده که در شب خیابان پتالینگ و اطراف آن را روشن می کند. بارهای [Reggae] و [Beatles] در دو سمت خیابان در مقابل هم قرار گرفته اند که محیطی خوش را به شما پیشنهاد می دهند که با ورود به آن خنک شوید.

در بازار شب محله چینی های کوالالامپور به عنوان جاذبه توریستی اصلی منطقه در طول شب– حتی بیشتر از آنچه که در طول روز جریان دارد- شبگردی و تفریح می کنید که کاملا متفاوت با تجربه قبلیتان می باشد. با گشت و گذار در شب های این منطقه که مادر همه بازارهای شبانه نیز تلقی می شود، محو در جو این بازار شب افسانه ای و ردیف های پشت سر هم از مغازه ها و غرفه ها می شوید.

خرید در محله چینی ها کوالالامپور مالزی

بی شک معروف ترین بخش خرید محله چینی ها، در امتداد جاده ای به نام خیابان پتالینگ واقع شده است. خیابان پتالینگ با سایه بانی بزرگ و سبز رنگ که فروشندگان را از باران و گرمای روز حفاظت می کند، مشخص می باشد و عملا پر شده است از مغازه ها،دکه ها و دستفروشانی که همه نوع جنس ارزان قیمت را عرضه می کنند، از اجناس تقلبی برندها گرفته تا غذاهای خوشمزه کنارخیابانی. از دیگر حسن های این منطقه آن است که قیمت ها هرچه بخواهید پایین تر آورده می شود چراکه چانه زنی رسم مردم آن است.

البته علاوه بر خیابان پتالینگ، تعداد زیادی مراکز خرید نیز در کحله چینی ها موجود می باشد، از جمله سه مرکز خرید و یک بازار توریستی به نام بازار مرکزی [Central Market] که پاسار سنی [Pasar Seni] نیز نامیده می شود که البته این مراکز خرید در محله چینی ها به بزرگی و پر زرق و برقی دیگر مراکز تجاری سطح بالای شهر نیستند. در کنار بازار خیابان پتالینگ و مراکز خرید تعداد بسیار زیادی فروشگاه های مستقل و تک نیز در سرتاسر محله چینی ها حضور دارند.

فعالیت های قابل انجام در محله چینی های کوالالامپور مالزی

باور داشته باشید یا نه، محله چینی ها چیزی فراتر از خرید و صید اجناس ارزان قیمت در آن است. محله چینی ها عملا پر است از سالن های ماساژ پا و مراکز رفلکسولوژی پا، که در هر گوشه ای از آن مرکزی به چشمتان می خورد که البته هرکدام ادعا می کنند بهترین در شهر هستند. که این مراکز نه تنها با استراتژی خاصی در این منطقه قرار دارند، بلکه قیمت های آن ها سبب می شود تا بازدیدکنندگان پس از پیاده روی طولانی مدت و گشتن به دنبال اجناس ارزان قیمت، پاهای خسته ی خود را به این ماساژ لذت بخش و بسیار مورد نیاز بسپارند.

همچنین، می توانید به سادگی در محله چینی ها قدم بزنید، ترجیحا با یک دوربین در دست، تا در مناظر و صداها و بوهای کوالالامپور در ساده ترین شکل آن- بینظیر و بی آلایش- غرق شوید.

محله چینی هاRate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

محله هند کوچک کوالالامپور

محله هند کوچک [Little India] کوالالامپور مالزی به نام برکیفیلد [Brickfields] نیز شهرت دارد
بیشتر بدانید

کی ال سی سی

همانطور که از نام آن مشخص است، کی ال سی سی [KLCC] را می توان قلب کوالالامپور نامید. کی ال سی سی منطقه ای تفریحیبیشتر بدانید

بوکیت بینتانگ

این منطقه بسیار معروف است زیرا وقتی که قصد خرید داشته باشید برای هر نوع سلیقه و بودجه ای آماده پذیرایی است. شما خواهید
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...