محله هند کوچک کوالالامپور مالزی

جاذبه های گردشگری کوالالامپور مالزی

محله هند کوچک [Little India] کوالالامپور مالزی به نام برکیفیلد [Brickfields] نیز شهرت دارد که دنیایی کاملا متفاوت از همسایه خود یعنی بنگسر [Bangsar] می باشد. بریکفیلد که رسما هند کوچک برای مالزی می باشد سابقا منطقه مسکونی ساده ای در حومه شهر کوالالامپور محسوب می شد اما امروزه به خیابانی عریض تبدیل شده است که در آن فروشگاه ها و مغازه ها و رستوران های هندی توسط هندی های مقیم مالزی گردانده می شوند.

در این فروشگاه ها تمامی کالاها و محصولات سنتی و قدیمی هندی نظیر ساری (لباس زنان هندی)، تاج گل، ادویه جات و موزیک های بالیوودی تا خوراکی های محلی نظیر وادای و توسای ( پنکیک های هندی تهیه شده از آدر برنج تخمیر شده) یافت می شود. محله هند کوچک نه تنها به خاطر تنوع محصولات بلکه به سبب نزدیکی به ایستگاه کی ال سنترال به یکی از نقاط مهم توریستی کوالالامپور مالزی تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید

تاریخچه بریکفیلد، هند کوچک مالزی

محله هندی های اصلی در امتداد خیابان تونکو عبدالرحمن [Tunku Abdul Rahman] در بخش مرکزی کوالالامپور واقع شده بود. خیابان اصلی آن که به خیابان مسجد هندی [Jalan Masjid India] شهرت داشت یادآور بازارهای خاورمیانه بود. پس از آن در سال 2009، نخست وزیر وقت مالزی ]داتوک سری نجیب تون رزاق[ دستور انتقال محله هند کوچک به بریکفیلد (یکی از قدیمی ترین مناطق هندی نشین مالزی) را صادر کرد.

این پروژه با هزینه 35 میلیون رینگیت اجرا شد زیرا این بلوار – از خیابان تراورز تا تو سمبانتان- بهتر از پمرکز شهر شلوغ کوالالامپور می تواند فرهنگ رنگارنگ هندی را میزبانی نماید.

محله جدید هندی های مالزی

بریکفیلد که به عنوان مکان جدید محله هندی ها شناخته می شود، به طور مشترک توسط نخست وزیر هندوستان و مالزی رونمایی شد. مراسم شامل آتش بازی و اجرای نمایش توسط گروه هنرمندان محلی مطرح هندی از قبیل رقصنده مشهور کلاسیک رمیل ابراهیم و همچنین داتوک دیوید آروموگام، جکلین ویکتور و یوگی بود.

حالا محله هندی ها از خیابان تراورز تا تون سمباتان کشیده شده است که در تقاطعشان یک فواره 35 فوتی قرار دارد. یک کیوسک اطلاعات در خیابان تمبی عبدالله و یک بازار سه طبقه هندی در انتهای خیابان تون سمبنتان قرار دارد. خیابان سنگفرش شده آجری تون سمبنتان دارای چراغ های خیابانی و آرک های کرم – زرد با طرح های بنفش می باشد تا مطابق ساختمان های به رنگ بنفش در امتداد خیابان باشند.

محله هندی ها پر است از مردمی که اهل هند، بنگلادش و سری لانکا می باشند و در رستوران ها و فروشگاه ها مشغول امرار معاش اند. فروشندگان بر روی چرخ های دستی با ردیف هایی از سی دی های آهنگ هندی،موزیک های بالیوودی را پخش می کنند، و میز هایی با تاج گل ها و لباس های زنانه هندی رنگارنگ تزئین شده اند که موقعیتی عالی برای عکس انداختن می باشد. به علاوه، بریکفیلد به سبب غذاخوری های ارزانش نیز معروف می باشد، بخصوص رستوران هایی که مخصوص برگ موز و توسای می باشند. بسیاری از کسب و کار های این منطقه تا دیروقت باز می باشند و حتی برخی شبانه روزی هستند.

ترافیک این منطقه سبب کندی حرکت ماشین ها شده و خودروها به طور نامنظم در کنار خیابان توقف می کنند، به همین دلیل برای کاهش شلوغی و ازدحام خودروها پارکینگ طبقاتی در نزدیک استادیوم ورزشی کوالالامپور ساخته شده است. همچنین، برای رفتن به محله هند کوچک می توان از قطارهای lRT استفاده کرد و در ایستگاه سنترال پیاده شده که تا محله هند کوچک کمی پیاده روی دارد.

بریکفیلد ( محله هند کوچک)

  • ساعات فعالیت : 10:00 – 21:00
  • مکان : منطقه بریکفیلد، خیابان تراورز تا تون سمبنتان

Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

محله چینی ها

محله چینی های کوالالامپور تنها به عنوان دژی استوار از فرهنگ چینی ها نیست که شهرت یافته است، بلکه چیزی که واقعا آن را معروف ساخته
بیشتر بدانید

جاذبه های پوتراجایا (Putrajaya)

پوتراجایا [Putrajaya] سومین و آخرین قلمرو فدرال مالزی می باشد. اکثر سازمان ها و طرح ها به منظور توسعه
بیشتر بدانید

بوکیت بینتانگ

این منطقه بسیار معروف است زیرا وقتی که قصد خرید داشته باشید برای هر نوع سلیقه و بودجه ای آماده پذیرایی است. شما خواهید
بیشتر بدانید

Hotels.com
Loading...