8 کاری که نباید در کوالالامپور مالزی انجام داد

اشتباهات رفتاری و خطاهای مربوط به تور کوالالامپور مالزی

در وبسایت ما صفحات بسیاری است که به شما مکان های دیدنی کوالالامپور و تفریحات کوالالامپور را معرفی می کند، اما بهتر است کمی در مورد کارهایی که در این شهر عجیب و غریب نباید انجام دهیم نیز بدانیم. اگرچه رفتن در داخل جمعیت و آشنا شدن با فرهنگ محلی بهترین روش برای کسانی است که اولین تور کوالالامپور مالزی خود را تجربه می کنند اما با کمی تحقیق از قبل می توان از برخی شرایط ناخوشایند و ناراحت کننده جلوگیری کرد.

بطور کلی کوالالامپور شهری است که در آن احساس راحتی و صمیمیت می کنید، اما مردم با فرهنگ های مختلف آن هنوز برخی سنت های منحصر به فرد و آداب و رسوم خود را دارند که بازدیدکنندگان باید از آن ها مطلع باشند. بنابراین لیستی از این اشتباهات معمول که ممکن است شما در اولین تور کوالالامپور خود انجام دهید را دراختیارتان قرار خواهیم داد.

بیشتر بخوانید
| ۱
از رستوران های محلی نترسید
Jalan Alor Restaurants

رستوران های محلی با ظاهری ساده و غرفه های خیابانی کوالالامپور شاید برای خیلی ها قابل اعتماد نباشند، اما می توان از خوردن غذاهای محلی مورد اطمینان در آن ها لذت برد و البته با قیمتی بسیار کمتر از آنچه که در رستوران ها و غذاخوری های هتل ها و مراکز خرید باید بپردازید. اجازه ندهیدکمبود علایم انگلیسی شما را گمراه کند- هرجا که رستوران شلوغی دیدید همان شلوغی دلیل خوبی برای وجود یک رستوران محلی بسیار فوق العاده می باشد!

به شما اکیدا توصیه می کنیم تا در کوچه های تنگ و باریک محله چینی ها به گشت وگذار بپردازید، جایی که مطمئنا خوراکی ها و غذاهای مورد اطمینانی مانند نودل های آسام لاکسا، نودل های گوشت و پلو با مرغ در آن خواهید یافت.

| ۲
بوسیدن و درآغوش گرفتن بیش از حد در مکان های عمومی مجاز نیست
kiss and cuddle excessively in public

اکثر ساکنین بومی ( بخصوص مسلمانان ) از ابراز احساسات عاطفی بیش از حد در مکان های عمومی پرهیز می کنند. همچنین در قطارها، اتوبوس ها و تاکسی ها علایمی است که از بوسیدن و در آغوش گرفتن منع می کنند. یک بوسه تند و سریع شاید برای خیلی ها کافی باشد و بهتر است ابراز علاقه های بیشتر در جاهای خصوصی انجام گیرد.

| ۳
سوار بر تاکسی های بدون تاکسی متر نشوید
...accept an unmetered taxi

اگرچه تاکسی ها، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای گشت و گذار در شهر می باشند، اما در کوالالامپور رانندگان تاکسی به روشن نکردن از عمد تاکسی متر برای گرفتن کرایه بالاتر معروف هستند. برای پرهیز از این اتفاق، قبل از سوار شدن به تاکسی مطمئن شوید که تاکسی متر روشن باشد. به علاوه می توانید از باجه های داخل فرودگاه بین المللی کوالالامپور[KLIA]، ایستگاه قطار کی ال سنترال[KL Sentral] و ترمینال های اتوبوسرانی، کوپن های مخصوص تاکسی را خریداری نمایید و یا از اپلیکیشن های مخصوص تاکسی مانند MyTeksi و یا EasyTaxi استفاده نمایید تا مسیر خود را پیدا کنید.

| ۴
دست ندهید ( تا زمانیکه کسی دستش را به سمتتان دراز نکرده باشد)
…shake hands (unless someone offers their hand to you)

از آنجایی که تماس فیزیکی با جنس مخالف در میان ساکنین مسلمان شهرممنوع می باشد، اگر کسی با شما دست نداد ناراحت نشوید. برای آنکه این موقعیت ناخوشایند پیش نیاید، بهتر است دستتان را کنار خود نگه دارید، لبخند بزنید و با سر تکان دادن دوستانه با ساکنین شهر احوال پرسی کنید.

| ۵
با کفش وارد مکان های مقدس و یا خانه ها نشوید
...enter holy places or homes with your shoes on

در کوالالامپور مرسوم است که قبل از ورود به خانه و یا مکان های مذهبی کفش خود را دربیاورید. همچنین نیاز است که توریست ها به هنگام بازدید از مساجد، معبدهای هندو و غارهای باتو(میمون ها) به نشانه ی احترام، لباس مناسبی به تن داشته باشند ( تاپ بدون آستین و کوتاه و دامن کوتاه نپوشند).

| ۶
زمان رسیدن به فرودگاه را دست کم نگیرید
…underestimate the time it takes to reach the airport

به یاد داشته باشید که در کوالالامپور بخصوص در مرکز شهر طی ساعات اوج رفت و آمد و در تعطیلات رسمی ترافیک بسیار سنگین می باشد. برای جلوگیری از اتفاقات ناخوشایند نظیر جا ماندن از پرواز، تمامی اتصالات را قطع کنید. به شما توصیه می کنیم که حتما یک ساعت زمان حرکت برای رسیدن به فرودگاه از مرکز شهر کوالالامپور را در نظر بگیرید.

| ۷
در فصل بارندگی بدون چتر از خانه بیرون نروید
…leave home without your umbrella (during rainy season)

آب و هوای کوالالامپور در طول سال گرم و مرطوب می باشد و گهگاه باران می بارد، اما در بین ماه های فروردین و اردیبهشت ( مارچ و آوریل) همراه با باران های شدید و رعد و برق خواهد بود. در طول این ماه های بارانی، به حس خود و یا حتی پیش بینی های هواشناسی اعتماد نکنید و همواره به هنگام گشت و گذار در شهر با خود چتر به همراه داشته باشید.

| ۸
یک بسته دستمال کاغذی جیبی را فراموش نکنید
…forget a pack of tissues

یک بسته دستمال کاغذی سبک و یکبار مصرف شما را از ناراحتی های بسیاری نجات می دهد. اگرچه ممکن است یه بسته دستمال کاغذی در مقایسه با پاسپورت و کیف پول چیز بی ارزشی برایتان باشد، اما سرویس های بهداشتی عمومی در کوالالامپور فاقد تمیزی کافی و دستمال کاغذی هستند. پسبه یاد داشته باشید هنگامی که در سطح شهرکوالالامپور به گشت و گذار می پردازید یک بسته دستمال جیبی به همراه داشته باشید.

Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

شرایط اخذ ویزا در کوالالامپور مالزی

برای ورود به مالزی، بازدیدکنندگان باید یک گذرنامه ملی و یا مدارک مسافرتی معتبر بین المللی دیگری به
بیشتر بدانید

اختلاف ساعت ایران با مالزی

اگر قصد سفر به کوالالامپور را دارید یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید
بیشتر بدانید

واحد پول مالزی

استفاده از واحد پولی نا آشنا اغلب یکی از مشکلاتی است که مسافران در سفرهای خارجی خود با آن مواجه اند.
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...