ارتفاعات فریزر هیل کوالالامپور مالزی

هرآنچه که باید از فریزر هیل بدانید

ارتفاعات فریزرهیل [Fraser’s Hill] یکی از مقاصد گردشگری کوتاه و به طور غیرمنتظره ای رضایت بخش برای مسافران مالزی می باشد. حرکت در پیچ و تاب های تنگ و چرخش جاده به سمت این ارتفاعات تجربه ای هیجان انگیز می باشد، در حقیقت جاده سربالایی نزدیک به تپه بسیار باریک می شود بطوریکه 8 کیلومتر پایانی همواره محدودیت ترافیکی عبور و مرور یک طرفه دارد که مسیر حرکت هر یک ساعت تغییر می کند، ساعات فرد برای بالا رفتن از جاده به سمت تپه و ساعات زوج برای برگشتن به سمت پایین تعیین شده است.

بیشتر بدانید

جاذبه های گردشگری فریزرهیل

تپه های فریزرهیل از دوران ابتدایی اش که به عنوان استراحتگاه استعماری انگلیس بود تا به امروز که بسیاری از ساختمان هایش تقلیدی از معماری تودور(تئودور) Tudor می باشد، تغییر چندانی نکرده است. درکنار فرصت بی نظیر عکس انداختن در برج ساعت فریزرهیل، برجی که در میدان دهکده قدیمی انگلیسی قد علم کرده است و به سختی می توان از آن دل کند، می توانید به سمت آب های آلن [Allen’s Water] بروید، دریاچه ای مصنوعی برای ذخیره آب که حالا به جاذبه ای برای ماهیگیری و قایق سواری تبدیل شده است.

همچون دهکده ای کوچک در اسکاتلند، تپه های فریزهیل یکی از برترین مکان های مالزی برای تماشای پرندگان است. کسانی که عاشق تماشای پرندگان اند از آن که بدانند فریزرهیل زیستگاه بیش از 250 گونه پرندگان می باشد بسیار لذت خواهند برد. شرکت توسعه فریزرهیل و صندوق جهانی حیات وحش هر دو کلاس ها و برنامه های سیاحتی برای تماشای منطقه سرسبز و حیات وحش این ارتفاعات برگزار می کنند. همچنین، مسابقات گونه شناسی پرندگان فریزهیل- مسابقه ای برای ثبت گونه های بسیار متونع حیات وحش پرندگان – معمولا در ماه ژوئن برگزار می گردد.

رستوران های تپه فریزرهیل

اگر بیشتر از چند روز بخواهید در مالزی اقامت داشته باشید تپه فریزهیل تور یک روزه عالی ای می باشد. رانندگی به سمت بالای ارتفاعات فریزهیل بسیار سرگرم کننده است و احتمالا بتوانید در طول یک روز تمام جاذبه های گردشگری فریزهیل را بازدید نمایید. بدون شک ارتفاعات فریزهیل در مقایسه با دیگر نقاط آلپ مانند مالزی نظیر ارتفاعات کامرون، ارتفاعات گنتینگ و ارتفاعات برجایا( بوکیت تینگی ) بسیار بی نظیر و جذاب است، با این وجود غذاخوری های این منطقه اندک است. گزینه های اندک غذاخوری فریزهیل از چندین غرفه ماماک [Mamak] گرفته تا غذاخوری چینی که در آن برنج و نودل های کمتری نسبت به منوهای غربی دارد. رستوران پاین در هتل رزورت پاین یک غذاخوری با محیطی صمیمی می باشد که خوراک استیم بوت و کباب سرو می کند. هرچند، اگر به دنبال غذاهای غربی هستید رستوران و هتل گران قیمت اما لذت بخش اسموک هاوس [SmokeHouse] گزینه مناسبی می باشد. این هتل دارای رستورانی با یک پاسیو فضای باز می باشد که چای عصرگاهی انگلیسی، غذاهای کبابی برای شام و وعده های غذایی تنوری سرو می کند. اگرچه این رستوران بسیار گران قیمت می باشد اما خدماتش فوق العاده عالی می باشد و اگر تمایلی به غرفه های هاوکر ( دکه های خیابانی ) ندارید. تنها انتخاب ویژه شما می تواند باشد.

شبگذرانی های تپه فریزرهیل

تپه های فریزهیل واقع در 103 کیلومتری شمال کوالالامپور که بر روی هفت تپه متراکم جنگلی گسترش یافته است، شاید دست نخورده ترین طبیعت تپه ای در مالزی باشد. این دهکده کوچک به سبک اسکاتلندی یکی از برجسته ترین نقاط مالزی برای تماشای پرندگان می باشد که در آن ترکیبی از خانه هایی گرانیتی به سبک تودور و مجتمع های مدرن به چشم می خورد. این منطقه تنها بخشی از بازدیدکنندگان ارتفاعات کامرون و یا گنتینگ را به خود جذب می کند با این وجود گزینه های اقامتی بسیاری دارد و اغلب آخر هفته ها ازدحام زیادی در این ایستگاه تپه ای می باشد. نقطه عطف تپه فریزرهیل دهکده کوچکی در انتهای زمین گلف می باشد که بر روی بخشی از مرز سلانگور/پاهانگ قرار دارد و جاذبه اصلی آن چشم اندازهای سرسبز و همچنین پوشش گیاهی سراسری و حیات وحش آن می باشد. هنگام غروب آفتاب، این منطقه شبگردی های زیادی از خود نشان نمی دهد، در حقیقت، بسیاری از افرادی که تا این ارتفاع می آیند ترجیح می دهند شب زودتر بخوابند تا صبح زود برای تماشای چشم اندازهای زیبای این منطقه بیدار شوند.

مراکز خرید تپه فریزرهیل

علاوه بر لذت بردن از هوای سرد کوهستان، قدم زدن میان جنگل های سرسبز و تماشای پرندگان، نسبتا موارد کمتری است که بخواهید در اینجا انجام دهید. این منطقه کوهستانی برای امکانات داخلش شناخته شده نیست بلکه چیزی که آن را معروف ساخته است طبیعت بکر و دست نخورده اش می باشد که نتیجه اش گشت و گزار در جنگل های خیره کننده و تماشای گیاهان و جانوران عجیب و غریب می باشد.

در تقویم تپه های فریزهیل که زیستگاه بیش از 256 گونه از پرندگان می باشد، یکی از مهم ترین رویدادها مسابقات سالانه پرندگان است، مسابقه ای که در آن تیمی برنده است که در مسیرها حرکت کند و بتواند بیشترین تعداد گونه پرندگان را تشخیص دهد. با این وجود، باید گفت که گزینه های خرید در این منطقه بسیار اندک می باشد و اگر قصد خرید سوغاتی و غیره هستید بهتر است خرید خود را از همان کوالالامپور انجام دهید.

تفریحات تپه فریزرهیل

منطقه قله فریزهیل آب و هوای سردتری نسبت به مالزی دارد و درنتیجه خلوتگاه محبوبی برای طبیعت گرادن و پرنده شناسان می باشد. دامنه های فریزهیل با امکانات جنگل گردی دوستانه و خانوادگی با مناظر زیبایش، مکانی محبوب برای کوهنوردان است که در آن 8 مسیر پیاده روی و طبیعت گردی از آسان به سخت قرار دارد. مسیر ماکسول [Maxwell Trail]، مسیری آسان و کوتاه است که در آن از هوای خنک کوهستان لذت خواهید برد.

مسیر 6 کیلومتری درخت کاج [Pine Tree] مسیری است که شما را از میان مناظر رویایی و عبور می دهد و در نزدیکی آبشار جریاو [Jeriau Waterfall] خاتمه می یابد که مکانی عالی برای شنای عصرگاهی می باشد. این آبشار 6 متری در 5 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد و منطقه ی پیکنیکی و تفریحی مدیریت شده ای با مسیر ها و پناهگاه های مناسبی در اطراف جنگل های گرمسیری دارد. تپه فریز محل زمین گلف سلطنتی فریزهیل نیز می باشد، زمینی 9 حفره ای که از قدیمی ترین زمین های گلف مالزی می باشد. همچنین چراگاهی در قسمت شرقی این زمین قرار دارد که می توانید برای یک مسابقه اسب دوانی با هزینه ای کم، اسب خود را زین کنید.Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

جاذبه های پوتراجایا (Putrajaya)

پوتراجایا [Putrajaya] سومین و آخرین قلمرو فدرال مالزی می باشد. اکثر سازمان ها و طرح ها به منظور توسعه
بیشتر بدانید

جزایر و سواحل مالزی

کشور مالزی واقع در جنوب شرقی آسیا، جزایر زیبا، عجیب وغریب با سواحل خیره کننده ای را در دل خود جای داده است.
بیشتر بدانید

تاکسی آنلاین اوبر Uber در کوالالامپور

اگر قصد دارید از فرودگاه KLIA به سمت کوالالامپور بروید و یا بالعکس، اپلیکشن اوبر [Uber] به سرعت شما را به سیستم مسافربری
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...