برج منارا کوالالامپور مالزی

دیدنی های کوالالامپور

برج منارا کوالالامپور مالزی

برج منارا کوالالامپور [Menara KL Tower] در کنار برج های دوقلو پتروناس [Petronas Twin Towers]، از شناخته شده ترین و معروف ترین نمادهای مالزی می باشند. این برج در سال 1994 ساخته شد و با ارتفاع 421 متر با منظره های تماشایی از سطح شهر در ارتفاعی بالاتر به آسانی از برج های دوقلو پتروناس پیشی گرفت. این برج درخشان به شکل اسپیندل تقریبا از تمام نقاط شهر قابل رویت می باشد.

عرشه دید برج منارا کوالالامپور در 276 متری می باشد که حداقل 100 متر بالاتر از برج دوقلو پتروناس می باشد. چشم انداز برج منارا کوالالامپور در طول روز بسیار شگفت انگیز می باشد و در طول شب که بسیار فوق العاده تر می شود که تمام مراکز روشن شهر از آنجا قابل رویت می باشد.

بیشتر بخوانبد

برج منارا کوالالامپور بر روی تپه های حفاظت شده جنگلی بوکیت ناناس ( تپه آناناس) که جزو قدیمی ترین میراث جنگلی حفاظت شده در مالزی می باشد احداث شده است که این جنگل دارای درختان قدیمی و همچنین گیاهان و جانوران بومی متناسب با آب و هوای مالزی می باشد. برج منارا کوالالامپور در اصل به منظور زیرساخت ارتباطات است که پنجمین برج مخابراتی بلند دنیا می باشد.

هنگامی که این برج ساخته می شد، طبیعت بوکیت ناناس به منظور حفظ تعادل در توسعه شهری بدون تغییر باقی ماند، در حقیقت یک درخت جلوتانگ [Jelutang] با قدمت 100 ساله با هزینه گزافی برای ساخت یک دیوار بزرگ در اطراف آن مورد حفاظت قرار گرفت.

زمانیکه برج منارا کوالالامپور ساخته شد، طرح کلی آن به منظور نمایش سفر انسان برای کمال در زندگی بود. سبک معماری برج منعکس کننده میراث اسلامی پر طراورت مالزی با خطوط عربی، کاشی کاری اسلامی و الگوهای انتزاعی و گلدار اولیه اسلامی می باشد.

این ساختار مقرنس ( نوعی کربل که به عنوان وسیله ای تزئینی در معماری سنتی اسلامی و ایرانی به کار گرفته می شد) طرح را در جهت حفظ میراث معماری اسلامی برجسته تر می نماید. لابی اصلی طبقه همکف با گنبدهای شیشه ای مجللی تزیین شده است که همچون الماس هایی بزرگ می درخشند. در طراحی سر کروی معروف برج از یک فرفره مالزیایی الهام گرفته شده است.

رستوران گردان اتمسفر360 برج منارا کوالالامپور مالزی

برج منارا کوالالامپور به عنوان یکی از بلندترین سازه های جهان، دارای رستوران گردان اتمسفر360 می باشد. که می توانید از غذا خوردن یا نوشیدن یک چای عالی در کنار منظره ای بی نظیر از سطح شهر لذت ببرید. برج منارا کوالالامپور با داشتن امکاناتی نظیر تئاتر، آمفی تئاتر، استخرهای آبشاری زیبا، رستوران فست فود و مغازه های پر از سوغاتی، قطعا یکی از جاذبه های دیدنی کوالالامپور می باشد.
برج منارا کوالالامپور

  • ساعات بازگشایی: هر روز 09:00 – 22:00
  • آدرس: مرکز شهر کوالالامپور، انتهای خیابان جالان پ. رملی[Jalan P.Ramlee]، خیابان جالان پونکاک [Jalan Puncak].
  • تلفن : +603 2020 5444

Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

برج های دو قلو پتروناس

ساخته شده در سال ۱۹۹۸ و به ارتفاع ۴۵۲ متر. طراحی و معماری برج الهام گرفته از هنر اسلامی می باشد به همراه
بیشتر بدانید

کی ال سی سی

همانطور که از نام آن مشخص است، کی ال سی سی [KLCC] را می توان قلب کوالالامپور نامید. کی ال سی سی منطقه ای تفریحیبیشتر بدانید

گالری شهر کوالالامپور

گالری شهر کوالالامپور شامل مجموعه ای از نقاشی ها و تصاویر از شهر کوالالامپور می باشد
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...