برج های دوقلو پتروناس کوالالامپور مالزی

دیدنی های کی ال سی سی

برج های دوقلو پتروناس کوالالامپور مالزی

برج های دوقلو پتروناس کوالالامپور مالزی [Petronas Twin Towers] زمانی بلندترین برج دنیا بوده است و اکنون بلندترین برج دوقلوی دنیا می باشد، ساختمانی ۸۸ طبقه با طراحی سزار پلی و همکارانش که در طبقات چهل و یکم و چهل و دوم با پلی به طول ۵۸ متر به یکدیگر وصل شده اند ( در ارتفاع ۱۷۵ متر بالاتر از سطح زمین )

این برج با ۴۵۲ متر بلندی، تا سال ۲۰۰۴ عنوان جهانی خود را حفظ کرده بود تا اینکه برج تایپه ۱۰۱ [Taopei 101] با ارتفاع ۵۰۸ متر ساخته شد. در حال حاضر برج خلیفه در دوبی [Khalifa] که در سال ۲۰۱۰ افتتاح گردید بلندترین ساختمان دنیا شناخته می شود. برج های دوقلو پتروناس، در مرکز شهر کوالالامپور واقع شده است که از معماری اسلامی الهام گرفته شده است و در آن دفتر مرکزی شرکت پتروناس و برخی شرکت های دیگر می باشند.

بیشتر بخوانیدزمانیکه برج های دوقلو پتروناس در سال ۱۹۹۸ احداث گردید با فراتر رفتن از برج ویلیس [Willis Tower] با ارتفاع ۴۴۲ متر در شیکاگوی ایالات متحده آمریکا ، به عنوان بلندترین سازه دنیا معرفی گردید. در مرکز برج های دوقلو پتروناس، سوریا کی ال سی سی قرار دارد که مرکز خریدی شناخته شده برای گردشگران می باشد.

برج اول به طور کامل در اختیار شرکت ملی نفت مالزی، پتروناس، و شرکت های وابسته و همکارانش می باشد. برج دوم بیشتر در اختیار شرکت های چندملیتی نظیر Accenture, Al-jazeera, Barclays Capital, Bloomberg, Boeing, IBM, Mckinsey & Co., Microsoft, Reuters و ... می باشد.

پتروناس، سرگرم کننده برای همه توریست ها

در یک طرف برج های دوقلوی پتروناس پارک بزرگ و زیبای کی ال سی سی [KLCC] قرار دارد که امکاناتی نظیر مسیر پیاده روی، مسیر دویدن، آبنما و یک استخر شنا مخصوص کودکان می باشد.

علاوه بر مرکز خرید برج و پارک، برج های دوقلو پتروناس دارای جذابیت های دیگری نیز می باشد، نظیر گالری هنر پتروناس و مزکز همایش های کوالالامپور. همچنین مرکز علمی پتروناس نیز در کنار سوریا کی ال سی سی [Suria KLCC] قرار گرفته است، که مرکز تحقیقاتی علمی تعاملی مرتبط با صنعت نفت می باشد، با نمایشگاه هایی که نفت را از ابتدای عصر دایناسورها تا محصولات جدید نفتی معرفی می کند.

Tour de force کنسرت کلاسیک

یکی دیگر از امکانات بسیار قابل توجه برج های دوقلو پتروناس سالن کنسرت دوان فیلهارمونیک [Dewan Filharmonik] می باشد، سالنی مجهز و برجسته برای موسیقی کلاسیک جنوب شرقی آسیا. طرح معماری این سالن کنسرت که مابین دو برج واقع شده و به عنوان یکی از برترین سالن های کنسرت جهان نیز مورد ستایش قرار گرفته است، از طرح تحسین برانگیز سالن های کنسرت اروپایی قرن نوزدهم الهام گرفته شده است. این سالن کنسرت پذیرای برخی از بزرگترین استعدادهای موسیقی دنیا بوده است و خانه ارکستر فیلارمونیک مالزی نیز می باشد.

منظره ای از بالای برج های دوقلو پتروناس

در طبقه ۸۶ ام برج های دوقلو پتروناس، عرشه دید قرار گرفته است، جایی که بازدیدکنندگان می توانند نمایی نزدیک از برج مارپیچ و همچنین تصاویر دیجیتال و نمایشگاه تاریخچه ی برج را نظاره کنند.

پل آسمانی دوطبقه برج های دوقلو پتروناس یکی از اصلی ترین بخش های معماری برج است که مناظر زیبایی از شهر را به شما ارائه می دهد. پل آسمانی علاوه بر آن که به افراد کمک میکند بدون رفتن به طبقه همکف از برجی به برج دیگر بروند، به عنوان مسیری برای خروج اضطراری نیز می باشد.

توجه داشته باشید که برای ورود به برج ها برگه مجوز ورود نیاز می باشد، پس حتی الامکان زودتر در برج حاضر شوید تا به صف های طولانی برنخورید.

برج های دوقلوی پتروناس

  • ساعات بازگشایی: ۰۹:۰۰ الی ۱۹:۰۰ ( برای نماز جمعه ها ساعت ۱۳:۰۰ الی ۱۴:۰۰ بسته می باشد )
  • آدرس : مابین خیابان جالان آمپنگ[Jalan Ampang] و جالان راجا چولان [Jalan Raja Chulan]، نزدیک ایستگاه مونوریل هتل کنکورد [Concorde Hotel].
  • نحوه دسترسی : سوار قطار LRT شوید و در ایستگاه کی ال سی سی پیاده شوید.

Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

کی ال سی سی

همانطور که از نام آن مشخص است، کی ال سی سی [KLCC] را می توان قلب کوالالامپور نامید. کی ال سی سی منطقه ای تفریحیبیشتر بدانید

آکواریوم کوالالامپور

آکواریوم کی ال سی سی [Aquaria KLCC] کوالالامپور مالزی، در سالن اجتماعات مرکز همایش های کوالالامپور واقع شده است
بیشتر بدانید

برج منارا کوالالامپور

برج منارا [Menara] کوالالامپور معروف ترین و شناخته شده ترین نماد مالزی می باشد که در سال 1994 ساخته شده است. این نماد درخشان
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...