آکواریوم کوالالامپور مالزی

جذاب ترین گونه آبزیان در آکواریوم کی ال سی سی

آکواریوم کوالالامپور مالزی

آکواریوم کی ال سی سی [Aquaria KLCC] کوالالامپور مالزی، در سالن اجتماعات مرکز همایش های کوالالامپور واقع شده است، که با فضایی به مساحت ۵۰۰۰ فوت مربع بزرگترین آکواریوم دنیا نامیده می شود. آکواریوم کی ال سی سی زیستگاه بیش از ۱۵۰ گونه آبزیان می باشد که از دیدنی ترین آنها می توان به کوسه ببری های ترسناک، مارماهی های کشنده، سفره ماهی های گونه Blue rays، ماهی مرجانی درخشان، اسب آبی و ... اشاره کرد.

آکواریوم کی ال سی سی با فضایی جالب و دیدنی شوق تماشا را دوچندان می کند که پس از چند ساعت بازدید از آن با بیش از ۵۰۰۰ گونه ماهی آب های شیرین و دیگر موجودات دریایی مانند آراپایماهای بزرگ، هامور ماهیان عظیم الجثه، سگ ماهی و ... آشنا خواهید شد. برخی از توریست ها که بازدید از آکواریوم کی ال سی سی را در فهرست مکان های دیدنی تور کوالالامپور خود یادداشت نمی کنند مطمئنا فرصت تماشای یکی از بهترین جاذبه های توریستی کوالالامپور را از دست داده اند. آکواریوم کی ال سی سی کوالالامپور با مخازنی بزرگ و حجم بسیار زیاد آب و با جلبک ها، مرجان ها و موجودات دریایی اسرارآمیز و بعضا وحشت آفرین پر شده است، به حق یکی از بهترین جاذبه های دیدنی تورمالزی می باشد.

بیشتر بخوانید

آکواریوم کی ال سی سی کوالالامپور به حق سزاوار تماشا است که نه تنها بازدیدکنندگان را به زیر هزاران لیتر آب دریا می کشاند بلکه مسیر بازدید به نحوی است که آن ها را به دیدن مناظر مختلف آبی می برد، از ارتفاعات و جنگل های سیل زده مالزی گرفته تا حوضه آمازون، صخره های مرجانی و مناظر دیدنی اقیانوسها.

بازدید شما از این آکواریوم یکنواخت و خسته کننده نیست، در ابتدا ماهی های پیرانیا را خواهید دید که طعمه خود را با سرعت بسیار زیادی می بلعند و در ادامه مارماهی های برق دار، ماهی دهان خرطومی و گربه ماهی برق دار را خواهید دید. همچنین می توانید از استخر لمس DNA نیز بازدید کنید که در آن جا می توانید ستاره دریایی ها و مرجان های زنده را در دست گرفته و بافت بدن آن ها را لمس نمایید.

تونل آکواریوم کی ال سی سی

یکی از ویژگی های جالب و جذاب آکواریوم کی ال سی سی کوالالامپور، مخزن آب بسیار بزرگ آن می باشد که ظاهری همچون یک کشتی شکسته واقعی دارد، با تونلی به مسافت ۹۰ متر که در وسط آن مسیری برقی برای جابه جایی بازدیدکنندگان وجود دارد. هنگامیکه در تونل پا میگذارید توسط کوسه های ببری، سفره ماهی های غول پیکر و بسیاری دیگر از ماهیان احاطه می شوید. همچنین می توانید پس از تماشای دلقک ماهی ها، از حوضچه ای که خانه موش های آبی بزرگ و سمورهای آبی پنجه ریز وزیبای آسیایی می باشد دیدن نمایید.

در این میان، بخش جواهرات جنگلی [Jewels Of Jungle] زیستگاه انواع خزندگان، دوزیستان و حشرات نظیر مار سبز،کوآتی موندی (راکون)، تارانتولا ( عنکبوت گرگی) و بسیاری جانواران شگفت انگیز دیگر می باشد. فراموش نکنید که از نمایشگاه چرخه حیات پروانه ها که بخش جذاب دیگری در این مجموعه می باشد دیدن نمایید.

عجیب و شگفت انگیز

در دومین بخش از آکواریوم کی ال سی سی کوالالامپور[ Amazon Flooded Forest]، سفری در اعماق جنگل های سیل آسای آمازون خواهید داشت، جایی که زیستگاه ماهی عظیم الجثه آراپایما، ماهی دم قرمزو بسیاری دیگر از آبزیان می باشد. سپس به بخش ساحلی[Coast] می روید تا ماهی تیرانداز، خرچنگ های نعل اسبی و برخی دیگر از آبزیان را تماشا کنید. پس از آن نوبت به تماشای ساکنین اعماق اقیانوس است، موجوداتی نظیر هشت پا( اختاپوس) و پرتوماهی بزرگ خال دار دم بادزنی که در بخش اقیانوسی آکواریوم [Oceanarium] نگه داری می شوند.

درآخر، بخش عجیب و شگفت انگیز[Weird and Wonderful] ، خانه ژله ماهی (عروس دریایی) و بسیاری دیگر از این موجودات شگف تامگیز و دیدنی می باشد و همینطور بخش کشف مرجان ها [Coral Discovery] دارای آرایشی زیبا از مرجان ها، اسب های دریایی و برخی دیگر آبزیان می باشد. مورد دیگری که باید بدان توجه کنید آن است که زمان غذا دادن به ماهی ها در این آکواریوم ۲.۵ میلیون لیتری روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه می باشد که بهتر است در این زمان ها از این آکواریوم بازدید نمایید.

غواصی با کوسه ها

شاید واقعا بهترین لحظه آکواریوم کی ال سی سی کوالالامپور زمانی باشد که احساس می کنید فرصت های بسیاری را برای شناخت بیشتر دنیای چندوجهی اعماق دریاها از دست داده اید. اگرچه از تماشای آکواریوم لذت کافی را خواهید برد اما برای کسانی که عاشق هیجان هستند برنامه های مهیجی مهیا شده است، که می توانند در برنامه غواصی با کوسه ها به طور فردی واز نزدیک با کوسه های ببری، سفره ماهی ها و بسیاری دیگر از ماهیان غواصی کنند

اگرچه علاقه مندان باید یک فرم سلب مسئولیت را برای ورود به داخل مخازن آب امضا کنند اما از آنجایی که کوسه ها برای ۵ سال در داخل آکواریوم کی ال سی سی بوده و کاملا اهلی شده اند محیط امنی برای افراد می باشد. در ضمن، آن هایی که مدرک غواصی ندارند می توانند در برنامه قفس وحشت در داخل مخازن آب وارد شوند.

آکواریوم کی ال سی سی کوالالامپور مالزی

  • ساعات بازگشایی : هر روز ۱۰:۰۰ الی ۲۰:۰۰
  • ایستگاه MRT: کی ال سی سی
  • آدرس : مرکز شهر کوالالامپور، سالن همایش های شهر کوالالامپور
  • تلفن : ۶۰۳۲۳۳۳۱۸۸۸+

Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

کی ال سی سی

همانطور که از نام آن مشخص است، کی ال سی سی [KLCC] را می توان قلب کوالالامپور نامید. کی ال سی سی منطقه ای تفریحیبیشتر بدانید

برج های دو قلو پتروناس

ساخته شده در سال ۱۹۹۸ و به ارتفاع ۴۵۲ متر. طراحی و معماری برج الهام گرفته از هنر اسلامی می باشد به همراه
بیشتر بدانید

رستوران های مک دونالد در کوالالامپور

رستوران های زنجیره ای مک‌دونالد ، سریع ترین رستوران های خدمات دهی در جهان می باشد که با بیش از 34 هزار رستوران در سراسر جهان...
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...