آب و هوای کوالالامپور مالزی

شرایط اقلیمی و آب و هوایی کوالالامپور

آب و هوای کوالالامپور مالزی در بیشتر روزهای سال گرم و مرطوب می باشد، در نتیجه پایتحت مالزی در تمام طول سال مقصدی مناسب برای سفر می باشد. از آن جایی که مالزی دارای اقلیم آب و هوایی استوایی می باشد، کوالالامپور دارای باران های موسمی می باشد که شدت آن در طول سال متفاوت می باشد.

از آنجایی که کوالالامپور درون دره های کوهستانی در جهات مختلف محفوظ است دارای آب و هوایی سردتر نسبت به سایر مناطق مالزی می باشد. دمای هوای کوالالامپور در طول روز بین 29 تا 35 درجه سانتیگراد و در طی شب بین 26 تا 29 درجه سانتی گراد متغیر است. معمولا هوای هر منطقه پس از باران های سنگین کمی سردتر می شود اما کوالالامپور به سبب بادهای موسمی از جانب غرب و شرق کمتر تحت تاثیر این وضعیت می باشد. هرچند قابل ذکر است که شرایط بد آب و هوایی و بارندگی احتمالی در بیشتر جاذبه های دیدنی کوالالامپور، پیاده رو های سرپوشیده، مجتمع های تفریحی و پایانه های حمل و نقل عمومی سایه بان دار تاثیری در بازدید گردشگران نمی گذارد.

بیشتر بخوانید

بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور مالزی

شرایط آب و هوایی در کوالالامپور می تواند دچار سیلاب ها و یا تابش های داغ باشد، بنابراین گردشگران باید بدانند بهترین زمان برای سفر به کوالالامپور مالزی چه زمانی است. شبه جزیره مالزی، جایی که کوالالامپور در آن واقع شده است، تحت تاثیر دو فصل بارش باران های موسمی در طول سال قرار دارد که طی این فصول مناطق مشخصی در معرض باراندگی های کوتاه و گهگاه رعدو برق قرار دارند.

بین ماه های اکتبر و ژانویه نواحی شرقی شبه جزیره مالزی دچار باران های موسمی شدید تری می شود و از آنجایی که رشته کوه کشیده شده در وسط کشور کمی از شدت باران های موسمی شرقی در این مناطق را می کاهد کوالالامپور در معرض باران های خفیف تری قرار می گیرد. در این میان، بین ماه های مارچ تا آوریل باران های موسمی از جانب غرب مستقیما کوالالامپور را تحت تاثیر خود قرار می دهد که نتیجه آن بیشترین مقدار بارندگی می باشد. به همین جهت، ماه های می تا جولای بهترین زمان برای بازدید از کولالامپور می باشد که طی این زمان اکثر مناطق مالزی دارای آب و هوایی خشک، آسمانی سراسر آبی و هوای گرم می باشد.

در کوالالامپور چه لباسی بپوشیم

کوالالامپور از صبح تا عصر معمولا دارای آسمانی آفتابی است، و گهگاه در اواخر شب باران های موسمی به همراه رعد و برق دارد. در نتیجه، سطح رطوبت هوا می تواند تا 80% برسد که به هنگام گشت و گذار و بازدید از جاذبه های دیدنی کوالالامپور احتمالا عرق خواهید کرد.

به شما پیشنهاد می کنیم که لباس های سبک و نازک بپوشید تا خنک بمانید،نظیر تی شرت و شلوارک که پوششی مناسب با آب و هوای کوالالامپور می باشد، همچنین کلاه یا عینک آفتابی نیز می تواند محافظ خوبی در برابر تابش مستقیم آفتاب باشد. همچنین خوب است به دلیل بارش های ناگهانی، هنگام گشت و گذار در شهر و بازدید از جاذبه های توریستی چتری به همراه خود داشته باشید، هرچند از آنجایی که کوالالامپور دارای تعداد زیادی فروشگاه با سیستم تهویه مطبوع هوا می باشد به هنگام بارندگی می توانید در فضای آن بدون آنکه خیس شوید و یا سردتان شود به گشت و گذار بپردازید.

Rate This Place: ( votes)

پیشنهادات مرتبط

جزایر و سواحل مالزی

کشور مالزی واقع در جنوب شرقی آسیا، جزایر زیبا، عجیب وغریب با سواحل خیره کننده ای را در دل خود جای داده است.
بیشتر بدانید

میوه های محلی مالزی

میوه های مالزی فوق العاده متونع اند، هم میوه های منحصر به خود مالزی و هم میوه های وارداتی به طوریکه به عنوان ...
بیشتر بدانید

اختلاف ساعت ایران با مالزی

اگر قصد سفر به کوالالامپور را دارید یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید
بیشتر بدانید

Kuala-lumpur.ir
Loading...